Leogang widok
copyright (c) Saalfelden Leogang Touristik GmbH

Leogang to tętniąca życiem miejscowość w Austrii, która może poszczycić się jednym z najbardziej znanych i uznanych ośrodków sportów zimowych. Miejscowość ta znana jest ponadto ze swojego spektakularnego środowiska naturalnego, obfitości tras narciarskich i bogactwa kultury alpejskiej. Ten rejon to obowiązkowa destynacja nie tylko dla narciarzy, ale także dla osób, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu lub tych, którzy po prostu chcą doświadczyć czegoś nowego. Oto dlaczego powinieneś odwiedzić Leogang, jeśli kiedykolwiek będziesz podróżował do tego regionu…

Doskonałe miejsce na narty lub snowboard

Leogang jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu. W miejscowości tej znajduje się jeden z najbardziej znanych i uznanych na świecie ośrodków alpejskich – Hochleger. Ten ośrodek sportów śnieżnych położony jest u podnóża pięknej góry Hochwurzen. W pobliżu znajdziemy Leogang Ski Area – który jest świetnym miejscem do nauki lub doskonalenia swoich umiejętności. Teren narciarski Leogang składa się z 15 różnych stoków. Najlepszym miejscem do uprawiania narciarstwa lub snowboardu jest słoneczna strona gór.

 copyright (c) Saalfelden Leogang Touristik GmbH

Zapierające dech w piersiach widoki na Alpy

Alpy są znane z zapierających dech w piersiach widoków, a Leogang jest świetnym miejscem, aby tego doświadczyć. Pobyt w Leogangu zapewnia spektakularne widoki na szczyty Leoganger Steinberge. Osoby pragnące poczuć bliskość z naturą i chcące delektować się widokami w ciszy i spokoju, powinny wybrać się tutaj wiosną lub jesienią, poza sezonem turystycznym.

leogang widoki
ą Widoki na Alpy w Leogangu zapierają dech w piersiach

Latem rejon jest bardzo popularny wśród turystów, którzy lubią sporty ekstremalne, takie jak downhill czy paralotniarstwo. Jest tu też dość tłoczno, a w poszukiwaniu spokoju musimy nieco się oddalić od głównych punktów turystycznych.

Kultura i sztuka w Leogangu

Leogang to świetne miejsce na doświadczenie kulturalne. W miejscowości odbywają się regularnie festiwale muzyczne, takie jak JazzFestival Saalfelden, 3 Days of Jazz, a także festiwale muzyki kościelnej, wydarzenia teatralne oraz imprezy folklorystyczne.

Festiwal Jazzowy w Leogang.  copyright (c) Saalfelden Leogang Touristik GmbH

Znajdziemy tutaj także muzea, zarówno te skupione na historii regionu i ważnym historycznie górnictwie, jak i sztuce. Przykładem może być muzeum poświęcone obu tym dziedzinom – Mining and Gothic Museum w Leogangu.

muzeum górnictwa i gotyku w leogang
Muzeum Górnictwa i Gotyku w Leogang.  (c) Saalfelden Leogang Touristik GmbH

Bike Park Leogang

Bike Park Leogang jest jednym z najpopularniejszych miejsc do uprawiania kolarstwa górskiego na świecie. Park oferuje szeroki wybór tras, odpowiednich dla kolarzy o każdym poziomie umiejętności – zarówno tym rozpoczynającym przygodę z kolarstwem grawitacyjnym, jak i profesjonalnym zawodnikom Downhillowym. Odywają się tu regularnie zawody Pucharu Świata w Kolarstwie Zjazdowym oraz festiwal rowerowy.

bikepark leogang
Bikepark Leogang: fot:  copyright (c) Saalfelden Leogang Touristik GmbH

Warto dodać, że w pobliżu znajduje się także teren rowerowy w Saalbach-Hinterglemm, gdzie znajdziemy dodatkowe wyciągi i trasy zjazdowe, a także olbrzymią ilość przygotowany tras rowerowych dla tych, którzy preferują bardziej klasyczne formy kolarstwa.

leogang xc
Leogang to także świetne miejsce do uprawiania kolarstwa Cross Country / MTB.  copyright (c) Saalfelden Leogang Touristik GmbH

Co można robić w Leogang?

Leogang to świetne miejsce, aby cieszyć się szeroką gamą aktywności. Niezależnie od tego, czy chcesz spawdzić się w sportach ekstremalnych, wędrować, latać na paralotni, cieszyć się jazdą konną lub po prostu zrelaksować się w spa, Leogang ma coś dla Ciebie. W pobliżu znajdziemy szereg atrakcji przygotowanych z myślą o turystach, w tym parki linowe, baseny, pola golfowe. Możesz również wybrać się na canyoning i rafting. Warto pamiętać, że z Leogangu do Salzburga jest niedaleko – można wybrać się tam także autobusem – a to piękne miasto, zdecydowanie warte odwiedzenia.

Podsumowując

Leogang jest ukrytym klejnotem w sercu Europy Środkowej. Ta destynacja to świetne miejsce, aby cieszyć się przyrodą, brać udział w sportach ekstremalnych i doświadczyć wyjątkowego doświadczenia kulturowego. Leogang jest świetnym miejscem na rodzinną wycieczkę lub dla par.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Bramberg am Wildkogel

Bramberg am Wildkogel to miejscowość i gmina w Austrii, w kraju związkowym…

Hallstatt

Gmina Hallstatt, położona w austriackim regionie Salzkammergut, jest obszarem, na którym historia…

Saalbach – Hinterglemm

Saalbach-Hinterglemm to gmina w regionie Salzburg w Austrii. Liczy około 4 700…

Wiedeń

Wiedeń to miasto o bogatej historii sięgającej ponad 1000 lat. Kiedyś był…