saalbach hinterglemm rejon

Saalbach-Hinterglemm to gmina w regionie Salzburg w Austrii. Liczy około 4 700 mieszkańców i jest położona wśród malowniczych pasm górskich. Region ten znany jest z licznych tras narciarskich, których łączna długość wynosi 270 km i do których można się dostać za pomocą 70 różnych wyciągów. Można tu również uprawiać snowboard i saneczkarstwo oraz narciarstwo biegowe, a miłośnicy pieszych wędrówek znajdą wiele atrakcji na 400 km szlaków turystycznych. Nie zapomniano tu także o fanach kolarstwa górskiego, dla których wytyczono 200 kilometrów szlaków rowerowych

Noclegi w Saalbach – Hinterglemm

Baza noclegowa w tym rejonie jest bardzo dobrze rozwinięta. Oferty noclegowe większości hoteli i pensjonatów znajdziemy na Bookingu tutaj, warto jednak też, szczególnie w okresie letnim, przejrzeć oferty wynajmu prywatnego na AirBnB i podobnych platformach. Wynajmując noclegi w okresie letnim warto wybrać miejsce, w którym do noclegu dołączany jest tzw. Joker Card – karta uprawniająca do nieodpłatnego korzystania z wielu atrakcji regionu.

Krótka historia gminy Saalbach – Hinterglemm

Pierwsze wzmianki o mieszkańcach regionu Saalbach pojawiły się w roku 1222. Miejscowość pierwszy raz wymieniono z nazwy w 1350 roku, a przed 1410 powstał tutaj kościół. Do XX wieku była to stosunkowo biedna osada rolnicza, której los odmienił rozwój turystyki. Od połowy XX wieku gmina stale się rozrasta i obecnie liczy około 4 700 mieszkańców.

Saalbach w latach 80
Saalbach w latach 8o-tych XX wieku

Na terenie gminy znajdują się dwie wsie: Saalbach i Hinterglemm (co oznacza “za doliną”). Zimą turyści odwiedzają ten rejon by jeździć na nartach lub uprawiać ski-touring, ale jest też wiele osób, które przyjeżdżają w okresie letnim ze względu na piękne krajobrazy, szlaki turystyczne i rozwiniętą sieć szlaków kolarstwa górskiego.

Saalbach – Hinterglemm zimą…

Tereny wokół Saalbach-Hinterglemm są fantastyczne do uprawiania narciarstwa i snowboardingu, z prawie 270 km przygotowanych tras zjazdowych, połączonych siecią 70 wyciągów. Równie szerokie są możliwości uprawiania narciarstwa biegowego – do dyspozycji jest ponad 120 km przygotowanych tras i 90 km przygotowanych szlaków. Można tu również uprawiać saneczkarstwo, ski-touring i turystykę pieszą!

Saalbach-Hinterglemm to także dobre miejsce na ski-toury
Saalbach-Hinterglemm to także dobre miejsce na ski-toury

… i latem

Region Saalbach – Hinterglemm to jedno z najlepszych miejsc w Austrii do uprawiania kolarstwa górskiego i może poszczycić się rozbudowaną siecią tras, na których każdy znajdzie coś dla siebie oraz rozbudowanym zapleczem zarówno wyciągów wywożących rowerzystów na szczyty, wypożyczalni sprzętu jak i bazą szkoleniową z rzeszą doświadczonych instruktorów

saalbach hinterglemm na rowerze
Saalbach to świetne miejsce na rower tak dla zaawansowanych jak i początkujących kolarzy górskcih

W pobliżu znajduje się Bikepark Leogang, w którym znajduje się szereg tras dla wszystkich typów kolarzy: od początkujących, którzy chcą się nauczyć bezpiecznej jazdy w górach, po ekspertów szukających wyzwań. Jest to też miejsce, w którym rokrocznie odbywają się zawody pucharu świata w kolarstwie zjazdowym.

Czy warto odwiedzić Saalbach – Hinterglemm?

Ten rejon to idealny teren dla osób aktywnych, które nie lubią ograniczać się do jednej aktywności – tutaj masz wiele możliwości tak zimą jak i latem. Można wypożyczyć rower i pojeździć na rowerze po okolicy, wybrać się na wycieczkę MTB z przewodnikiem, spróbować kolarstwa zjazdowego lub wybrać się na jeden z wielu szlaków turystycznych w okolicy. Saalbach-Hinterglemm może być także bazą wypadkową by zwiedzić inne miejsca w Austrii, takie jak Salzburg (około godziny drogi) i Dolina Wachau (około dwóch godzin drogi).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Bramberg am Wildkogel

Bramberg am Wildkogel to miejscowość i gmina w Austrii, w kraju związkowym…

Hallstatt

Gmina Hallstatt, położona w austriackim regionie Salzkammergut, jest obszarem, na którym historia…

Leogang

Leogang to tętniąca życiem miejscowość w Austrii, która może poszczycić się jednym…

Wiedeń

Wiedeń to miasto o bogatej historii sięgającej ponad 1000 lat. Kiedyś był…