Zürs na narty

Zürs to mała wioska położona w Dolinie Lech, części regionu narciarskiego Arlberg w Austrii. Miejscowość leży na wysokości niespełna 1800 m n.p.m. i jest otoczona malowniczymi górami i łąkami. Bogactwo tras narciarskich w regionie Arlberg ściągają tutaj co rok tysiące osób spragnionych białego szaleństwa.

Zürs – co tu można robić?

Zürs ma wiele do zaoferowania odwiedzającym: w pobliżu znajduje się kilka ośrodków narciarskich oferujących wszystko, czego dusza zapragnie. Możemy spróbować jazdy na nartach i snowboardzie, ale znajdziemy tutaj też miejsca na saneczkarstwo i inne sporty zimowe. W miejscowości funkcjonuje wiele rustykalnych restauracji serwujących tradycyjne dania kuchni austriackiej.

Zürs jezioro
Zürs to dobre miejsce wypadowe na wycieczki w okresie letnim

W okresie letnim miejscowość jest popularna głównie wśród piechurów, i w mniejszym stopniu kolarzy. W pobliżu jest dość gęsta sieć szlaków turystycznych o zróżnicowanym poziomie trudności.

Noclegi w Zürs

Zürs należy do dość luksusowych i drogich ośrodków narciarskich. Noclegi w sezonie zimowym to koszt od 1000 złotych za pokój dwuosobowy ze śniadaniem, jednak w okresie letnim kwatery i hotele są znacznie tańsze. Zawsze warto sprawdzić promocje, które znajdziemy między innymi na portalu Booking.com.

Booking.com
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować

Bramberg am Wildkogel

Bramberg am Wildkogel to miejscowość i gmina w Austrii, w kraju związkowym…

Hallstatt

Gmina Hallstatt, położona w austriackim regionie Salzkammergut, jest obszarem, na którym historia…

Leogang

Leogang to tętniąca życiem miejscowość w Austrii, która może poszczycić się jednym…

Saalbach – Hinterglemm

Saalbach-Hinterglemm to gmina w regionie Salzburg w Austrii. Liczy około 4 700…